Last Updated:

Jak działa lecznicza marihuana?

Norbert

Marihuaną lecznicza to właśnie rzeczywiście zwykła marihuana wykorzystywana w celu leczenia dolegliwości czy zmniejszania ich symptomów. Rozbieżność pomiędzy marihuaną medyczną natomiast marihuaną, jaką można uzyskać na ulicy, polega na tymże, iż marihuana lecznicza ma właściwie dopasowane zawartości substancji aktywnych kannabinoidów, nie ma nut, nawozów, szkodliwych substancji – występuje w higienicznych warunkach w laboratorium. Receptę na marihuanę medyczną może wypisać każdy specjalista, jednak teraz niewielu specjalistów w Polsce ma doświadczenie w leczeniu marihuaną.

Marihuana lecznicza - działanie

Przeciwko ogólnemu zdaniu nie należy jej palić, by uzyskać pozytywny rezultat. Marihuana medyczna jest pod wieloma postaciami, jakie umożliwiają korzystanie z niej oraz sprawiają, iż jest ono maksymalnie skuteczne. Marihuana lecznicza zawiera się zatem m.in. w kroplach, masłach czy pastach do użytkowania zewnętrznego (dobrze uśmierzają one rozdrażnienia). Często znany oraz dostępny jest również olej z nasion konopi – z przeznaczeniem można wykorzystywać go w celu uśmierzenia lęku, regulacji cyklu snu czy ograniczenia ucisku.

Marihuana lecznicza natomiast dolegliwości onkologiczne

Z badań wykonanych poprzez brytyjskich uczonych wynika, iż marihuana może wykazać się dobra w terapii raka. Z ich testów wynika, iż przyjmowanie marihuany w formie wziewnej, więc przez wypalenie tzw. skręta, powoduje, iż znacznemu obniżeniu ustępuje zwiększenie powodujących mdłości wymioty, jakie stanowią rezultat uboczny chemioterapii. Marihuana lecznicza pomaga uporać się również z pozostałymi powikłaniami takiej formy leczenia – reguluje zdecydowanie zmniejszony apetyt.