Last Updated:

New Hampshire House przechodzi przez ustawę o legalizacji konopi

Norbert

Prawodawcy w Izbie Reprezentantów w New Hampshire wydali w zeszły czwartek projekt ustawy, który zalegalizuje wykorzystanie i sprzedaż marihuany w celach rekreacyjnych. Przedstawiciele głosowali za przyjęciem środka, Dom Bill 481, marginesem 200-163 po zatwierdzeniu przez Komitet Ways and Means pod koniec marca.

W przypadku przekroczenia HB 481 zalegalizowałoby posiadanie do jednej uncji konopi i do pięciu gramów haszyszu lub koncentratów dla dorosłych w wieku 21 lat i starszych. Dopuszczalna byłaby również uprawa domowa do sześciu roślin i posiadanie konopi zebranych z ogrodu domowego. Ustawa ustanowi również strukturę regulacyjną dla komercyjnej produkcji i sprzedaży konopi.

Matt Simon, dyrektor polityczny Nowej Anglii w grupie rzeczników reformy konopi indyjskich Marijuana Policy Project, pochwalił wprowadzenie ustawy w komunikacie prasowym.

„Pochwalamy Izbę za wspieranie tego historycznego ustawodawstwa przy tak silnym wsparciu” - powiedział. „HB 481 zastąpiłby nieudaną politykę zakazu New Hampshire bardziej rozsądnym systemem, w którym sprzedaż marihuany jest regulowana i opodatkowana”.

Szymon wezwał również senatorów, by przekazali środki zatwierdzone przez swoich kolegów w Izbie.

„Nadszedł czas, aby Senat uznał, że regulowanie marihuany leży w najlepszym interesie naszego państwa, nie tylko ekonomicznie, ale także w zakresie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa” - powiedział. „New Hampshire stało się wyspą zakazu marihuany w regionie, a Granite Staters są gotowe zobaczyć tę zmianę. Nadszedł czas, aby przyłączyć się do naszych sąsiadujących stanów, przyjmując nowe podejście. ”

Reprezentant Richard Ames, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Sposobów i Środków, powiedział, że legalizacja może zabrać konopie z rąk „czarnych operatorów” i stworzyć nowy przemysł w państwie.

„Ustawa House 481, z późniejszymi zmianami, wyprowadzi marihuanę z cienia i zapewni jej odpowiednie opodatkowanie, regulacje i legalne użytkowanie przez dorosłych” - powiedział.

Reprezentant Alan Bershtein powiedział, że nadszedł czas, aby rząd przyjął nowe podejście do polityki dotyczącej konopi indyjskich, dodając, że „zakaz konopi nie zadziałał przez ostatnie 82 lata. Ten projekt wykorzystuje ekonomię, a nie broń i więzienia, aby rozwiązać ten problem. ”

Przeciwnicy argumentują przeciwko legalizacji

Rep. Stephen Pearson wezwał kolegów ustawodawców do głosowania przeciwko ustawie, mówiąc, że legalizacja marihuany w innych stanach nie powiodła się zgodnie z planem.

„Faktem jest, że powiedziano ci, że otrzymujesz najlepszą na świecie roślinę, ale wszystko, co pozostało, to torba pełna nasion i ścinków traw” - powiedział Pearson.

Kate Frey z non-profit publicznej grupy politycznej New Futures również prowadziła kampanię przeciwko ustawie.

„Te przepisy nie wprowadzają niezbędnych regulacji ani zabezpieczeń dla naszych dzieci, które powinny pochodzić z komercjalizacji, w tym przeznaczania funduszy przeznaczonych na zapobieganie nadużywaniu substancji, leczenie i zdrowie”, powiedziała.

Frey zauważył również, że projekt ustawy został przyjęty z dziewięcioma mniejszymi głosami niż w głosowaniu wstępnym w lutym.

„Cieszymy się, że liczba głosów spadła po raz ostatni i myślę, że ludzie rozumieją, że to komercjalizuje inny uzależniający narkotyk” - powiedział Frey.

Gubernator Chris Sununu wskazał, że zawetuje każdą ustawę o legalizacji konopi przyjętą przez prawodawcę. Gdyby tak się stało, potrzebne byłoby 267 głosów w Izbie, aby zastąpić weto, znacznie więcej niż 200 głosów, które otrzymał projekt w czwartek.

Prace nad legalizacją na całym świecie wciąż trwają lecz wciąż znajdują się ludzie którzy stają przeciwko wprowadzeniu pełnej legalizacji konopi. Jednak mimo wszystko duża część tych osób gdy widzi wyniki badań lub sama przekonuje się o ich działaniu zmienia zdanie.