Last Updated:

Alkohol i medyczna marihuana nie idą z sobą w parze

Norbert

Każdy środek o działaniu leczniczym ma katalog przeciwwskazań oraz sytuacji, w których nie może być zażywany. Jego spożycie wiąże się wtedy z zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Nie inaczej jest w przypadku marihuany medycznej, która jest dostępna w wielu krajach na świecie. Jej stosowanie powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami lekarza, a te są bardzo proste: marihuana w połączeniu z alkoholem jest niedopuszczalna.

Leczenie wielu chorób

Zanim poruszy się temat medycznej marihuany i jej wpływu na ludzkie zdrowie oraz działanie medyczne, warto wspomnieć o przepisach prawnych, które jej dotyczą. Legalne a tym samym ogólnie praktykowane jest zbieranie nasion marihuany. Robią to kolekcjonerzy, którzy potrafią mieć w swoich kolekcjach nawet kilkadziesiąt różnych gatunków ziaren. Za to zakazane jest hodowanie krzewów konopi indyjskich oraz co za tym idzie, palenie jej suszu. Wyjątkiem jest marihuana medyczna, która stworzona jest wedle specjalnej receptury. To ona odpowiada za leczenie wielu chorób, łagodzenie objawów bólowych w chemioterapii, wstrzymywanie efektów postępujących dolegliwości neurologicznych itp.

Alkohol na półkę

Stosowanie marihuany w połączeniu z alkoholem może stanowić zagrożenie dla zdrowia (zwłaszcza u osób z chorobami serca i układu krążenia). W większości przypadków działanie alkoholu wpływa negatywnie na organizm człowieka i znacznie obniża właściwości marihuany. W praktyce oznacza to więc, że stosując np. marihuanę medyczną i zażywając nawet małą dawkę alkoholu, nie uzyska się pożądanych efektów leczniczych, w tym przeciwbólowych.